Skip Navigation
 

Dom i ogród

Klimatyzatory split ścienne do domu

Klimatyzatory Ścienne

Klimatyzatory ścienne nadają sie do pomieszczeń o niewielkich wymiarach. Dzięki specjalnej konstrukcji sprężarki i silnika klimatyzatory odznaczają się najniższym poziomem hałasu i niskim poziomem drgań, w ten sposób stwarzając bardziej komfortowe środowisko. Ponadto urządzenia te mogą być wyposażone w różne funkcje takie jak jonizator, dodatkowy filtr powietrza, programator czasowy, itp.
Dlatego klimatyzatory ścienne są najchętniej stosowane do klimatyzacji w pomieszczeniach mieszkalnych i małych biurach. Dodatkowo z klimatyzacją warto pomyśleć o wentylacji.
Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka konieczne jest zapewnienie odpowiedniego składu powietrza w miejscu jego przebywania. W związku z tym konieczne jest usunięcie z powietrza wszelkich zanieczyszczeń do odpowiednio niskiego stężenia. Można to wykonać przy pomocy wentylacji. Wentylacja podział: dzielimy na mechaniczną i grawitacyjną. Najczęściej spotykamy wentylację grawitacyjną gdzie powietrze z pomieszczenia jest usuwane grawitacyjnie grawitacyjnie kominem wentylacyjnym, natomiast powietrze świeże napływa do pomieszczenia wszelkimi nieszczelnościami w pomieszczeniu. Wentylacja tego typu jest mało efektywna i praktycznie niesterowalna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna gdzie mamy możliwość regulacji oraz po zamontowaniu odpowiednich elementów sterowanie również temperatury, wilgotności, poza tym istnieje możliwość filtracji dostarczanego powietrza.
 
 
Wspólnota ze Skoczowa - spółdzielnia mieszkaniowa
« powrót|drukuj