Skip Navigation
 

Inne

przepisy kulinarne

Dlaczego te same dania gotowane przez kilka różnych osób, czasami zupełnie inaczej smakują? Pytanie nie było by może tak dziwne, gdyby osoby, które przygotowywały te dania stosowały różne przepisy kulinarne, ale o to właśnie chodzi, że stosują identyczne przepisy. A jeżeli jeszcze napiszę, że bardzo często to samo danie przygotowywane przez jedną i tą samą osobę smakuje za każdym razem zupełnie inaczej. To czemu te same potrawy smakują inaczej?

Może tu napiszę małą podpowiedź. Jak ja przyrządzam jakąś potrawkę, to za każdym razem wymieniam jej niektóre składniki, zmieniam proporcje tych składników, kieruję się przy tym własnym smakiem i wyczuciem. Nie byłabym sobą gdybym nie zmieniła jakiegoś szczegółu przygotowując na przykład jakieś dania wegetariańskie albo na przykład zupy, dodając do nich inne przyprawy niż są w oryginale.

Czy już wiadomo, czemu ta sama potrawa przyrządzona według tego samego przepisu smakuje inaczej? Tak, dokładnie, chodzi o eksperymentowanie. Gdy eksperymentujecie z przepisami, zmieniając ich składniki, dodając coś nowego, zmieniając proporcje, wtedy macie pewność, że danie będzie zupełnie inaczej smakowało.

 
 
Pensjonaty Brenna
« powrót|drukuj