Skip Navigation
 

Sport i turystyka

Noclegi Karpacz

Karpacz jest stacja klimatyczną o surowym klimacie, w którym pokrywa śnieżna zalega średnio blisko 100 dni w roku. Dzięki temu w samym Karpaczu występują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Karpacz to kurort leżący u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki w dolinie Łomnicy i jej dopływów. Obecnie mieszka tu około 5,5 tys. mieszkańców. Jednakże podczas szczytu turystycznego liczba ta ulega zwielokrotnieniu. W centralnej i górnej części Karpacza znajduję się kilka stoków narciarskich, a wśród nich słynna Kolorowa oferująca w lecie zjazd saniami z rolkami po rynnie, a zimą jazdę na nartach po tym samym stoku.
Sprawdź gdzie najtaniej - noclegi Karpacz - apartamenty, hotele, pensjonaty, kempingi.

Oczywiście największą atrakcją jest kompleks "Kopa" na który składa się sieć wyciągów orczykowych i krzesełkowych. Te ostatnie działają zarówno latem jak i zimą.
Działają tutaj takze baseny, korty tenisowe, oraz inne urządzenia na miarę kurortu. Karpacz dzięki położeniu pod Śnieżką jest główną bazą wypadową w polskie Karkonosze. Warto jednak zwiedzić same miasto. Na pierwszym miejscu oczywiście skandynawski kościółek Wang kojarzony jako symbol Karpacza i Karkonoszy. Ciekawe są także, choć "niestare", kościóły pw. NMP, oraz Najświętszego Serca Jezusowego. Warto także zajrzeć do muzeów: Miejskiego Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Interesująca jest także zapora na Łomnicy, skocznia narciarska, a także miasteczko Western City, będące przykładem nowoczesnych pomysłów na biznes turystyczny.
Znajdź najtańsze noclegi w Karpaczu

 
 
Nasze pokoje Brenna.
« powrót|drukuj