Skip Navigation
 

Dom i ogród

Kotły co

Kotły co, inaczej znane wszystkim piece, mają duże zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym ale także w różnych halach handlowych, instytucjach oświatowych i nie tylko.

Podczas ich wyboru zwraca się szczególnie uwagę na wiele czynników. Ważne jest by kotły miały właściwą, jak najwyższą sprawność cieplną, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu, posiadanie certyfikatu bezpieczeństwa, czy ekologicznego okazuje się niezbędne.

Wygodne jest by piece nie wymagały stałej obsługi, w sprzedaży istnieją takie kotły, w których uzupełnienie paliwa jest wykonywane na przykład co kilka-kilkanaście dni. Paliwo jest wtedy dokładane automatycznie z odpowiedniego zasobnika za pomocą np. automatycznego podajnika.

Piece mają różną moc, ta zależy od ich powierzchni grzejącej. Im większa moc tym większa powierzchnia jest ogrzana. Warto zwrócić uwagę na takie piece które są nie drogie w eksploatacji, a więc takie, które wykorzystają prawie całkowicie paliwo, a więc gaz palny czy też węgiel. Oczywiście najlepiej jest dopasować piec indywidualnie, w zależności od potrzeb, rodzaju ogrzewanej powierzchni a także od ilości pieniędzy przeznaczonych na jego kupno.

 
 
Wspólnota ze Skoczowa - spółdzielnia mieszkaniowa
« powrót|drukuj