Skip Navigation
 

Motoryzacja

Alkomat dostępny teraz już dla każdego

Alkomat to nowoczesne, proste w obsłudze urządzenia elektroniczne określające zawartość alkoholu we krwi na podstawie analizy próbki powietrza wydmuchiwanego przez osobę badaną. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach i sytuacjach: Alkometr A2.0

* w zakładach pracy do badania pracowników podejrzanych o nietrzeźwość,
* w zakładach pracy do utrzymywania dyscypliny w pracy,
* do samokontroli kierowców przed jazdą,
* na imprezach, przyjęciach jako wesoła zabawka,
* jako prezent,
* dla rodziców do kontroli niesfornych dzieci,
* dla klientów barów, pubów, restauracji w trosce o ich zdrowie i życie.
Już sama świadomość możliwości testu powoduje, że ci, którzy nie powinni pić nie piją!

W wyniku kilkuletnich doświadczeń w sprzedaży testerów trzeźwości oferujemy kilka ich rodzajów:

* kieszonkowe,
* podręczne,
* policyjne,
* stacjonarne,
* barowe.

Zasada działania*

Alkomat to nowoczesne, proste w obsłudze urządzenia elektroniczne określające zawartość alkoholu we krwi na podstawie analizy próbki powietrza wydmuchiwanego przez osobę badaną. Jest to możliwe, ponieważ w płucach alkohol przedostaje się z krwi do wydychanego powietrza. Półprzewodnikowy czujnik, który jest "sercem" każdego testera pozwala określić stężenie alkoholu w analizowanym powietrzu. Następnie mikroprocesor testera przelicza je na stężenie alkoholu we krwi i podaje wynik.

Sposób działania**

Po włączeniu testera należy odczekać aż urządzenie przygotuje się do pracy. W tym czasie podgrzewa czujnik do optymalnej temperatury (czas zależy od modelu testera). Gotowość do testu sygnalizowana jest dźwiękiem lub/i na wyświetlaczu. Należy dmuchać w ustnik przez około 5 sekund, aż do sygnału dźwiękowego oznaczającego koniec testu. Po krótkiej analizie próbki powietrza tester wyświetla wynik na cyfrowym wyświetlaczu. Przekroczenie dopuszczalnej normy jest dodtatkowo sygnalizowane dźwiękiem.

 
 
« powrót|drukuj