Skip Navigation
 

Dom i ogród

Kotły Zembiec

Jeżeli ogrzewamy w rejonach eksploatowania pokładów węgla kamiennego ekonomicznym rozwiązaniem będą kotły Zembiec centralnego ogrzewania na paliwa stałe a w sumie najlepsze gdy będą to pochodne węgla kamiennego. Takie jak na przykład tak zwany miał, flot węglowy, ekogroszek itp. Stosunkowo wygodne w eksploatacji są kotły z podajnikami gdzie uzupełnienie paliwa następuje w odstępach kilkudniowych w zależności od warunków pogodowych oraz konstrukcji samego pieca grzewczego.

Technika grzewcza oznacza sporą dziedzinę związaną z branżą ogrzewania obiektów mieszkalnych, uzyskiwania ciepłej wody użytkowej oraz innych tego typu zagadnień. Opał jaki zakupimy do ogrzania instalacji centralnego ogrzewania może zależeć od różnych czynników.

Technika grzewcza to oczywiście także grzejniki centralnego ogrzewania. Grzejniki dzielimy na kilka sposobów w zależności od przyjętych kryteriów. Można wyodrębnić grzejniki stalowe, aluminiowe, miedziano - aluminiowe. Stalowe są ekonomiczne w zakupie. Z kolei aluminiowe wielu ocenia jako najtrwalsze.

Instalację centralnego ogrzewania możemy wykonać w zróżnicowanych technologiach. W aktualnym okresie najczęściej polecane rozwiązanie to rurki miedziane, grzejniki aluminiowe oraz kocioł na paliwa stałe. W zależności od zastosowanego materiału otrzymamy mniej lub bardziej żywotną instalację.

 
 
Wspólnota ze Skoczowa - spółdzielnia mieszkaniowa
« powrót|drukuj